Hlavní menu CZ

Vítejte!

Studium mezi přáteli, život mezi elitou

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů

Jediná škola ve střední Evropě, zaměřená výhradně na výuku diplomacie, mezinárodních vztahů a public relations. Ve svých prostorách soustřeďuje nadějné mladé lidi z celé Evropy i zámoří. Mezi vyučujícími jsou významné osobnosti z řad historiků, diplomatů, politologů, právníků, umělců a novinářů.

Zaměření školy a studijní programy

Program školy je uzpůsoben potřebám současných i budoucích manažerů a komunikátorů na všech pozicích státní i soukromé scény.

Evropská unie je jedním z míst uplatnění absolventů.

Evropská unie je jedním z míst uplatnění absolventů.

Profilově pak podporuje zvláště přípravu členů diplomatických misí, zaměstnanců konzulátů, ministerstev a magistrátů, pracovníků tištěných i audiovizuálních médií, komunikačních oddělení, manažerů a všech, kteří pracují na očích veřejnosti a nesou na sobě velkou zodpovědnost.

Zájemci o bakalářské studium si mohou vybrat ze dvou oborů:

Zájemci o magisterské studium ze tří:

V čem se liší od jiných

Řada akcí se koná v prestižních prostorách.

Řada akcí se koná v prestižních prostorách.

 

Historie školy se začala v roce 2001 a její hlavní sídlo je v centru Prahy, poblíž smíchovské obchodní a dopravní křižovatky Anděl. Její prostory obsahují velkou knihovnu a výtvarnou galerii a její chodby jsou využívány na různé společenské akce.


Podívejte se např. na záznam ze studentské módní přehlídky z listopadu 2011:

 

Rozsahem je škola spíše menší. V Praze studuje asi 600 studentů; v pěti ročnících bakalářského a magisterského studia. Ve svých pobočkách – v Bratislavě a Českých Budějovicích – studuje dalších asi 400 studentů.

Menší rozměry a promyšlený studijní plán jí umožňují individuálnější přístup ke studentům, specifické formy výuky a praxe a také také přímější přístup k osobnostem z prostředí diplomacie a komunikačních struktur z České republiky i zahraničí.

Studenti a vyučující

Ve škole pracuje profesionálně a odborně vysoce kvalitní pedagogický sbor s osobnostmi, které působí ve vysokých vládních a diplomatických funkcích, v politice i médiích. Během roku se v aule objevují nejrůznější hosté z diplomacie, politiky i podnikatelského sektoru, přičemž důraz je kladen vždy na osobitost a rozhled; zda má host studentům co říci.

Podívejte se na záznam z přednášky Ivo Tomana „Úspěch vs. Konformita“ z jara 2011:

Mezi studenty najdete nadějné mladé osobnosti z Čech i zahraničí, současné i budoucí manažery, politiky, úspěšné podnikatele, novináře, sportovce i modelky. Absolventi se sdružují v Klubu absolventů, pro který jsou organizovány odborné přednášky a doplňkové speciální studium.

Ze studentské módní přehlídky.
Ze studentské módní přehlídky.
V průzkumech si studenti školy nejvíce cení profesních kontaktů s vyučujícími a hosty školy, přátelské a dělné atmosféry, velkého výběru cizích jazyků a možností zahraničního studia formou stáží.

V rámci programu Erasmus University Charter má škola podepsány bilaterální smlouvy s mnoha významnými zahraničními univerzitami. Při přípravě a praxi spolupracuje i s řadou dalších organizací, například s Českých institutem marketingové a reklamní komunikace, který zajišťuje pro školu odborné mediální stáže.

Přijďte mezi nás!

Vážným zájemcům o studium doporučujeme rozsáhlou a podrobnou samostatnou sekci pro uchazeče a dále podrobné informace o možnostech studia jednotlivých oborů. Nejste-li z Prahy, zjistěte si informace o možnostech studia na jednotlivých institutech, bližších vašemu domovu. Pro rychlou orientaci přijímacím řízením pak doporučujeme Quick Guide.

Chcete-li nás navštívit, podívejte se do kalendáře dnů otevřených dveří.

Promoce v Sacre-Coeur 2011.

Promoce v Sacre-Coeur 2011.

 

embed video plugin powered by Union Development

Nové obory a moduly

V rámci bakalářského studia oboru Veřejná správa a Public Relations je otevřen nový modul Řízení lidských zdrojů.

Pro absolventy středních škol začíná studium 1. ročníkem a  absolventi vyšších odborných škol mohou nastoupit do 3.ročníku.

Úvod: pro uchazeče

V této sekci najdete všechny informace, důležité pro rozhodnutí ohledně studia.

 

Quick Guide Tato sekce vám vysvětlí, z jakých kroků se skládá přijímací řízení a co byste měli udělat - a v jakém pořadí - aby bylo přijímací řízení pro vás klidné a úspěšné.
Slovo rektorky Text rektorky doc. Ing. Judity Štouračové, CSc. zařazuje školu do mezinárodního kontextu a do kontextu možných profesních příležitostí po jejím vystudování.
Přijímací řízení Tyto sekce Vám mají vyjít vstříc při vysvětlení detailů přijímacího řízení, jeho výsledků a přiblížení harmonogramu jednotlivých přijímacích termínů.
Dny otevřených dveří
Přihláška on-line

 

Hledáte-li detailnější informace o škole - informace o jejím vedení, o jednotlivých katedrách či o filosofii jejího směřování (mise a vize), předěte do sekce O škole.

Hledáte-li informace o jednotlivých oborech, komu jsou určeny, o jejich předmětové struktuře atd., navštivte sekci Studium.

A zde najdete shrnující stránku o výhodách studia na naší škole.

Přihláška on-line

https://vsmvv.moggis.cz/prihlaska.php

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří se konají v r. 2016 vždy ve čtvrtek od 15 hod. v sídle školy (U Santošky 17, Praha 5 - Smíchov, stanice metra "B" Anděl, výstup Na Knížecí - Ženské domovy)

V termínech:

  • 21. ledna
  • 18. února
  • 19. května
  • 16. června
  •   8. září

A jak to na dnech otevřených dveří vypadá?

Záznam z 2/2012. Autor fotografií: Dáša Dvořáková 
1
2
3
4
5
6
7
 
Kam dál?Doporučujeme:

Rychlý přehled o přijímacím řízení (Quick Guide)

Přidejte se k nám!

Zvažujete-li kariérní studium společně s profesionály a pod vedením předních českých osobností, je pro Vás připraven tento stručný průvodce pro zájemce o studium:

A. Před podáním žádosti o studium

  1. Máte vybrán stupeň studia a obor?
    Bakalářské studium i Magisterské studium umožňuje volit z několika různých atraktivních oborů, z nichž některé patří k unikátním v celé střední Evropě.

  2. Víte, kde by pro vás bylo nejlepší studovat?
    Hlavní výuka probíhá v Praze.

  3. Máte představu, jak to bude vypadat ve škole, kdo budou vaši učitelé a jací jsou vaši kolegové a kolegyně?
    Podívejte se, jak škola vypadá zevnitř, s jakými Osobnostmi se zde budete stýkat a kdo jsou vaši předchůdci – významní Absolventi.
    Máte čas? Přijďte se podívat do školy osobně. Termíny viz Dny otevřených dveří.

B. Z jakých kroků sestává přijímací řízení

  1. Vyhlášení přijímacího řízení
    Přijímací řízení pro daný akademický rok vyhlašuje vždy dopředu rektorka školy. Písemný dokument se všemi detaily naleznete v sekci Vyhlášky a směrnice.

  2. Podání přihlášky
    K termínům jednotlivých pohovorů se přihlásíte pomocí on-line přihlášky na webových stránkách školy (https://vsmvv.moggis.cz/prihlaska.php). Podle data jejího odeslání budete zařazeni k termínům jednotlivým pohovorů viz Vyhlášky a směrnice.

  3. Zaplacení poplatku
    Poplatek za přijímací řízení je 500 Kč, které jsou splatné bezhotovostním převodem na účet školy nebo v hotovosti na studijním oddělení. Jako variabilní symbol na příkazu k platbě uveďte své rodné číslo. Účet je vedený u Komerční banky, Praha 2, nám. Míru.

    Pro platební styk z KB do KB uveďte: 868965510257/0100, pro ostatní banky je třeba oddělit předčíslí takto: 86-8965510257/0100. Při platbě ze zahraničí se uvádí IBAN: CZ6201000000868965510257; SWIFT (BIC) – KOMBCZPPXXX.

    Doklad o zaplacení poplatku je nutno přinést s sebou k přijímacímu řízení.

  4. Osobní pohovor s uchazečem/kou
    Pohovor je organizován v pěti různých termínech (tzv. kolech), aby se vyšlo vstříc různým časovým možnostem zájemců. Termíny přijímacích řízení pro zájemce o bakalářské a magisterské studium. Osobní pohovor je zaměřený na ověření všeobecných předpokladů pro studium a úroveň všeobecných znalostí, komunikačních dovedností a zájmu uchazeče o studované obory. Při rozhodování o přijetí ke studiu se přihlíží také k prospěchu na střední škole, k získaným certifikátům z jazyků a k absolvované praxi v oboru.

    S sebou k pohovoru si doneste ověřenou kopii maturitního vysvědčení, resp. bakalářského diplomu. Zahraniční studenti přiloží doklad o nostrifikaci.

  5. Výsledky přijímacího řízení
    Výsledek přijímacího řízení je zaslán písemně na adresu studenta do 30 dnů.

    Zhodnocení průběhu a statistické výsledky přijímacího řízení naleznete v sekci Vyhlášky a směrnice.

C. Začátek studia

  1. Zápis nových studentů
    Úspěšní uchazeči se musí před přijetím ke studiu zapsat do školní matriky. Termín zápisu bude zveřejněn v sekci Úřední deska Vyhlášky a směrnice. Je to vždy slavnostní okamžik, protože až od této chvíle se stávají právoplatnými členy akademické obce.

  2. Školné
    Studium na vysoké škole je třeba hradit tzv. školným. Jeho aktuální výši pro daný školní rok a pro bakalářské a magisterské studium a pro prezenční (tzv. denní) a pro kombinovaný (tzv. dálkový) typ naleznete v sekci Školné.


    Chcete-li si spočítat, na kolik vás pak může celé studium vyjít (včetně bydlení a stravování pro mimopražské zájemce, podívejte se na článek Finance - co stojí studium.

  3. Informace o aktuálním akademickém školním roku
    Základní vyhláškou pro každý akademický školní rok je Harmonogram výuky a zkoušek na akademický rok XY, popisující všechna důležitá data školního roku. I tu najdete rovněž v sekci Vyhlášky a směrnice.

A nyní nám už nezbývá než popřát Vám mnoho zdaru!

 

Kam dál?Doporučujeme:

Finance - Co stojí studium

Náklady na studium lze rozdělit na dvě hlavní části:

  • Přímé náklady, obsahující školné a případné další školní platby (opakování zkoušek) a platby za pomůcky (knihy a časopisy, různé vstupné, knihovní poplatky, přístupové kódy, psací potřeby atd.).
  • Nepřímé náklady, do nichž lze započítat vše, co umožňuje studentovi žít v Praze. Tyto náklady lze dále rámcově rozdělit na bydlení, stravné, dopravu, komunikaci a ostatní.

Následující tabulka se snaží pomoci studentům především z cizích zemí orientovat se v pravděpodobných nákladech, které by jim mohly při studiu vzniknout a dopředu se tak na ně připravit (formou finančního obnosu, půjčky, požadované výše platu při brigádách a zaměstnání atd.).

Uvedené ceny jsou orientační, záleží nejenom na detailech nabízeného produktu (jinak bude samozřejmě stát vegetariánské jídlo a jinak steak), ale také na místě koupě (centrum, ostatní Praha, okraje Prahy) i sezóně (léto a období Vánoc jsou ceny kvůli turistice obvykle vyšší).

 

Bydlení (měsíční taxy)
měsíční nájem malého bytu od 6000 Kč + poplatky
lůžko ve vícelůžkovém studentském pokoji od 1700 Kč + část poplatků
lůžko v penzionu na měsíc od 3900 Kč
Strava
restaurace: snídaně / oběd (menu) / večeře 60 -100 - 60 Kč
vaření z vlastních nákupů: snídaně / oběd / večeře 30 - 60 - 40 Kč
Doprava
měsíční MHD studentská 260 Kč
10 měsíců MHD studentská 2400 Kč
Komunikace
internet - měsíc (WIFI, kabel) zdarma (veř.sítě v některých čtvrtích) - 300 Kč
měsíční paušál na mobilní telefonování - studentský tarif od 230 Kč
Různé
lístek do kina od 80 Kč
lístek do divadla od 200 Kč
městská knihovna zápisné 80 Kč + každoročně 60 Kč
univerzitní knihovna každoročně 100 Kč

 Poznámky:

  • Bydlení: Výši nájmu lze úspěšně redukovat např. společným pronájmem většího bytu. Je ale třeba počítat s poplatky za energie (elektřina, plyn, výtah, vodné...) a někdy také se zálohovou platbou, která bývá ve výši 1-3 nájmů.

Slovo rektorky uchazečům o studium na VŠMVV Praha

Milé studentky, milí studenti,



úvodem bych Vám chtěla popřát hodně úspěchů v závěrečné etapě Vašeho středoškolského studia a zároveň i jeho úspěšné pokračování na úrovni vysoké školy, kterou si vyberete pro Vaše další studium.

Obracím se na ty z Vás,

  • které zajímají otázky mezinárodních vztahů, mezinárodní politiky, diplomacie, problémy světového ekonomického, politického, bezpečnostního i kulturního vývoje;
  • kteří byste se chtěli podrobně seznámit s činností a fungováním vládních a samosprávních orgánů, i orgánů Evropské unie, mezinárodních organizací a kteří byste chtěli být odborně připraveni na působení v těchto institucích;
  • které zajímají postupy, techniky a praxe Public Relations, znalost profesionální komunikace, profesionálních prezentací i marketingových operací;
  • kteří máte zájem o působení v podnikové sféře se záměrem věnovat se zejména jejím zahraničně-ekonomickým aktivitám.

Naše škola se těmto a dalším navazujícím otázkám věnuje a připravuje své studenty na kvalitní působení v uvedených oblastech našeho společenského a ekonomického života.

Podrobné informace o odborném zaměření naší školy najdete nebo jste již určitě našli na našich webových stránkách.

Těmito řádky bych Vás chtěla informovat o tom, co na webových stránkách uvedeno není.

Že totiž v naší škole naleznete profesionálně a odborně vysoce kvalitní pedagogický sbor s osobnostmi, které působily v nejvyšších vládních či diplomatických funkcích, mimořádně přívětivé a tvůrčí prostředí se zájmem o každého studenta.

Programově nejsme veliká škola, jsme škola středního, spíše menšího rozměru, který umožňuje individuální přístup ke studentům i využití specifických forem výuky, praxí, kontaktů s profesionálně blízkým prostředím v ČR i v zahraničí.

Pokud se, milé studentky a milí studenti, rozhodujete o tom, na kterou vysokou školu podáte svou přihlášku ke studiu, a pokud alespoň jedna z výše uvedených oblastí, kterými se naše škola zabývá, Vás oslovila, zvu Vás k návštěvě naší školy, k případně podrobnějšímu projednání otázek, vážících se ke studiu a – samozřejmě – Vás zvu ke studiu na naší Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů.

Otázky, kterými se naše škola odborně zabývá a ve kterých se angažuje při výchově svých studentů, jsou otázkami budoucího vývoje jak České republiky, tak mezinárodních vztahů a světové ekonomiky, jsou otázkami budoucnosti.

Potěšilo by mě rozšíření skupiny našich studentů o jejich nové kolegy, kteří budou stejně jako oni zaujati studiem a mezi které jistě patříte.

Přeji Vám hodně zdaru při překročení pomyslného prahu mezi středoškolským a vysokoškolským studiem a šťastný výběr Vaší budoucí profese.


Doc. Ing. Judita Štouračová, CSc.
rektorka VŠMVV Praha

Termíny přijímacích řízení

Přijímací řízení s uchazeči o bakalářské a magisterské studium se koná v termínech:

Termíny v červnu 2015 vždy každé pondělí: 8., 15., 22. a 29. června
Termíny v září 2015 vždy každou středu: 2., 9., 16., 23. a 30. září

Harmonogram ak. roku 2014/2015

Vyhláška rektorky k vyhlášení přijímacímu řízení zde

Vyhláška rektorky k průběhu a výsledkům přijímacího řízení zde

 

Kam dál?Doporučujeme: